Cestovné poistenie – na Slovensku aj v zahraničí

cestovné poistenie

Cestovné poistenie je dôležitou súčasťou pri plánovaní dovolenky v zahraničí, alebo aj v rámci našej krajiny. Bez ohľadu na to, či cestujete po Slovensku, do Európy alebo na iný kontinent, môžete sa stretnúť s rôznymi neželanými okolnosťami. Je preto dôležité mať dobré cestovné poistenie, ktoré Vám zabezpečí pomoc a pokrytie nákladov v prípade, ak by sa niečo stalo. Vašu dovolenku si tak môžete užiť bez obáv :).

Poistenie auta na dovolenke

V súčasnosti množstvo ľudí cestuje na dovolenku autom. Pri takejto ceste je potrebné skontrolovať, či Vám poistenie pokrýva asistenčné služby v prípade poruchy vozidla, krádeže, nehody či inej udalosti. Odťahová služba zo zahraničia totiž môže stáť aj tisícky eur!

Čo by malo cestovné poistenie určite pokrývať:

  • Náklady na lieky a lekársku starostlivosť. Keďže zdravie je to najcennejšie čo máme, poistenie by preto malo pokrývať predovšetkým náklady pri úrazoch, ochoreniach či iných komplikáciách.
  • Náklady na transport, napr. v prípade zranenia
  • Náklady pri strate batožiny
  • Asistenčné služby (napr. pri strate pasu, alebo pri poruche vozidla)

Ako vybaviť cestovné poistenie ?

Cestovné poistenie vybavíte jednoducho aj u nás v UMS Košice, aj na diaľku. Na počkanie vám predstavíme ponuky od všetkých poisťovní, a tak si môžete vybrať tú najvýhodnejšiu pre vás. Vyhnete sa tak riziku, že Vám poistenie nebude pokrývať všetko, čo potrebujete, a taktiež Vám pomôžeme v prípade, ak by sa niečo náhodou stalo.

Ako si vybrať cestovné poistenie ?

Pri výbere poistenia je potrebné zvážiť hlavne tieto faktory:

  1. Cestujete v rámci Slovenska alebo mimo neho? Na Slovensku je najčastejšie potrebné si poistiť náklady na záchranu v horách, prípadne batožinu proti krádeži. Pri cestovaní do zahraničia si však potrebujete poistiť predovšetkým liečebné náklady, ktoré sú základom cestovného poistenia, pretože mimo Slovenska ho nemáte hradené automaticky. Ostatné poistné položky, ako sú asistenčné služby, batožina, záchrana, športy si už viete optimalizovať podľa toho, akú cestu idete absolvovať.
  2. Do koľkých destinácií plánujete cestovať za rok ? V prípade, že cestujete častejšie, viac sa vám oplatí celoročné cestovné poistenie, ako platiť za každú cestu zvlášť.
  3. Plánujete v rámci cesty vykonávať aj rizikové športy? Zatiaľ čo bežné rekreačné športy bývajú súčasťou poistenia, rizikové a adrenalínové športy si musíte poisteniu doplatiť. Spomedzi športov sú za rizikové v poisťovniach považované aj napríklad turistika s výbavou, horolezectvo, yachting, windsurfing, prístrojové potápanie, motoristické športy… Definície rizikových športov sa však medzi poisťovňami líšia, preto je potrebné si pozorne pozrieť jednotlivé ponuky.
  4. Cestujete autom, lietadlom alebo iným dopravným prostriedkom ? Ak cestujete autom do zahraničia, je dobré poistiť si asistenčné služby v prípade nehody, krádeže či poruchy. Ak cestujete lietadlom či vlakom, zvážte poistenie batožiny.

Poistenie na turistiku v rámci Slovenska

Pri turistike na Slovensku je potrebné si poistiť náklady na záchranu v horách, ale taktiež aj náklady na pátranie. Štát tieto náklady neprepláca, preto sa odporúča mať poistenie do hôr pri každom výlete, pretože zásah horskej záchrannej služby býva poriadne drahý. Každoročne horskí záchranári absolvujú niekoľko stoviek záchranných akcií. Najčastejšie dôvody zásahov sú úrazy, vyčerpanie, dehydratácia, ale taktiež zablúdenie, zlé počasie či uviaznutie v ťažkom teréne. Buďte preto na horách maximálne opatrní a nepreceňujte svoje schopnosti, a uistite sa, že máte platné poistenie.

Prečo si vybrať práve nás?

S poistením máme dlhoročné skúsenosti, a ku každému klientovi pristupujeme individuálne a profesionálne. Máte istotu, že Vám nájdeme to najlepšie poistenie pre Vás, a tak sa nestane, že Vám poisťovňa nepreplatí niečo, čo ste chceli mať pokryté. Taktiež Vám pomôžeme s papierovačkami, a v prípade, že sa niečo stane, sa budete mať na koho obrátiť :).

Pre viac informácií o poistení či o našej firme a zásadách si pozrite našu hlavnú stránku.